Peelingi Sesderma

MANDELAC ŻEL ZŁUSZCZAJĄCYMANDELAC ŻEL ZŁUSZCZAJĄCY

Mandelac jest linią produktów opartych na bazie kwasu migdałowego, zalecana głównie do skóry nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów (AHA).

Kwas migdałowy, znany także jako 2-fenylo-2hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału.

Jest on powszechnie stosowany do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielowatego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserem frakcyjnym

Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień.

Wskazania:

  • Skóra starzejąca się
  • Niejednolita pigmentacja i przebarwienia (starcze, ciążowe, konsekwencja antykoncepcji doustnej)

 

RETISES CT YELLOW PEEL

Retises stał się standardową linią produktów na bazie retinolu, które wzmacniają i przyspieszają efekty zabiegów przeciwstarzeniowych, przeciwtrądzikowych i zwalczających hiperpigmentacje.

Retinol jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych oraz poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, regulując namnażanie i mobilność melanocytów. Peeling można łączyć z innymi zabiegami przeciwstarzeniowymi, regenerującymi lub depigmentującymi (peelingi chemiczne, laser, IPL).

Terapia objawów starzenia się skóry, przebarwień i rozstępów.

 

 

 

Wskazania do zabiegu:

*rozświetlenie, rozjaśnienie skóry

*spłycenie drobnych zmarszczek

*wygładzenie skóry

*poprawienie jędrności skóry

*usunięcie przebarwień, piegów

*stymulacja procesów regeneracyjnych

*nawilżenie skóry

 

Przeciwsskazania:

*ciąża i karmienie piersią

*zmiany skórne, infekcje

*opryszczka

*rany

*alergia

*aktywny trądzik


*leczenie pochodnymi wit A

 

Po zabiegu:

Zaleca się stosowanie wody mineralnej lub przegotowanej do mycia twarzy oraz smarowanie skóry Alantanem przez okres 4-5 dni. Skóra po zabiegu jest napięta, czerwona, wrażliwa oraz może być opuchnięta. Po2-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać. Od zabiegu do całkowitego złuszczenia naskórka nie powinno się przebywać na słońcu - może to spowodować niedowracalne zmiany skórne oraz poparzenia. Zabieg nie wyklucza klienta z życia, ponieważ łuszczenie zaczyna się kilka dni po zabiegu i trwa 2 dni. Skóry nie można zdrapywać, scierać - ten proces ma nastąpić sam. Efekty są bardzo zadowalające. Zapraszam 790877484